Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sluníčko v Ledovém království...

6. 2. 2016

Moje milá Sluníčka,

máme za sebou velké pololetní VYSTOUPENÍ. Neskutečné práce, dřiny, nacvičování a příprav..

Je až k neuvěření, co vše "naše" Sluníčka zvládnou nacvičit, kolik energie a nadšení, úsměvů a skvělých výkonů, dokáží předávat..

Letos jsme zvolili téma Ledového království, podle stejnojmenné pohádky, děti ji milují a myslím, že v zimním období a při čtvrtečním sněžení, se opravdu hodilo..

Celý půlrok jsme pilně trénovali, měli několik velkých akcí a velkým finálem je vždy náš sluníčkový den D.

Dopolední pořad je věnován tradičně pro školy a školky. Letos na stejný datum padl "Zápis do 1.tříd", takže jsme začali déle. Sice se ukázalo, že to nebyla úplně dobrá volba, ale chtěla jsem školám vyhovět a nakonec i přes veškerou honičku, jsme všichni zvládli se ctí !! Obrovskou pochvalu si zaslouží rodiče v zákulisí, kteří měli z převlékání hlavu kolem. Ale tady zase musím napsat, že jsem mnoho vystoupení zařadit ani nechtěla, jenže právě ty děti je chtěly a uprosily mě. Ať už se jednalo o aerobik, či různé ukázky. Když se k tomu přidá táborové vystoupení a rodiče, ono se najednou vyloupne 23 sluníčkových vystoupení raz dva.. A pokud si spočtete, že skupin je šest, rodiče + aerobiky, každý chce mít prostor a ukázat, co umí. Nakonec nelituju, ve všech se ukázal nejen sluníčkový, ale také sportovní duch i výdrž a nakonec jsme si všichni tu slávu báječně užívali. Jisté je, že v červnu bude dopolední pořad zase od 8,30hod..Abychom měli více času na odpočinek před večerním vystoupením.

Školám se naše vystoupení líbila velmi, s nadšením sledovaly měnící se témata i kostýmy ve vystoupení a soutěžily v záludných otázkách naší skvělé moderátorky Káti. Tuším, že ZŠ Prosetín nakonec získala 1.cenu lahvinky Rychlých špuntů pro celou třídu a bonbóny zase zůstaly v Hlinsku. My si díky školám odtančíme a odcvičíme jakou si generálku, také jsme si vše natrénovali na večerní pořad, který je určen pro veřejnost a všechny ty babičky, dědečky, tety, strýčky, kamarádky atd atd. 

Je krásné, že večer chodí i spousta bývalých Sluníček a mnoho lidí, kteří ve Sluníčku ani nikoho nemají. A vždy ještě přijdou pochválit. Po profiláku mi přišlo mnoho mailů, sms s gratulacemi a pochvalami. Je to velmi milé, že si rodiče i ostatní fandové najdou chvilku a pochválí, napíší, jak je to bavilo, a že je prý Sluníčko nikdy neomrzí. Občas jsou to i úsměvné zprávy typu - Míšo, Vás je ve zdravotnictví škoda, měla byste někde hrát... Hihihi.. Moooc díky všem wink

Hosté večer se dobře bavili, tleskali a fandili o 106. Ještě jednou proběhla zábavná tombola, kde bylo 50 různých cen. Od vtípků až po krásné pohledy či bločky Ledového království apod. Hlavní cenou byla zlatá cihla  (cihla obarvená na zlato), zájezd do Londýna (Londýnský minibus), kuchyňský robot (ministruhadýlko) či snídaně s mistrem Gottem (jeho fotografie a houska).. Myslím, že jsme se zasmáli i u vitamínů pro oči (semínka mrkve)... V zákulisí jsme tak získali čas se převlékat do kostýmů. Večer už jsme měli vše natrénováno a vše probíhalo hladce a bez chybiček.

A teď k samotným vystoupením. Letošní úvod byla moje obrovská premiéra, a to duet s Vanesskou Čápovou, holčičkou, která se mnou tančit začínala ve 2,5letech, letos jí bude 13 (snad se nebude zlobit, když se u dámy věk neříká laugh), ona už totiž dáma je... Vanesska zpívá a ve zpěvu i soutěží. Já zpívám maximálně ve sprše, líp to rezonuje, hihi.. Poprvé v životě jsem tedy pěla do mikrofonu. Podotýkám, nejsem zpěvačka a nyní je asi obdivuji vííc, než dřív.. Sladit vše s odposlechem a zvládnout tu trému - bylo opravdu náročné. Děkuju našemu sluníčkovému zvukaři Mírovi i Petrovi Pavlíkovi za skvělou spolupráci i přípravu, jsou jedničky !!! Ale nakonec myslím, že diváci byli ke mně  mile shovívaví a velmi mě podpořili - DĚKUJŮŮŮŮ!!!! A Vaness, ta byla dokonalásmiley Jednou toto vystoupení bude mít velkou cenuwink. Byl to pro mě velký zážitek !!!

Pak už program začal tradičními společnými choreografiemi. Skupiny A,B,C společným úvodem. Menší děti Přípravka, Minisluníčko a Sluníčko D vystoupením Ledové království, to neslo název tématu celého pořadu. I pódium bylo zimně vyzdobeno a to nádhernými kulisami sněhuláků a zasněžených stromů od Moniky Štverákové (Cestovní agentura Monika), a celá zadní opona byla plná sněhových vloček, tuším, že jich bylo kolem 80ti. ty vytvořila Natka Dvořáková. Ledové království byla práce minidětiček, které v přestrojení za Elsu, Annu, sněhové vločky, sněhuláka Olafa či sobíka Swena přiblížily divákům pohádkový příběh. A ač secvičit v tak velkém počtu choreografii je náročné, děti zvládly parádně. Maminkám ooobr pochvala za krásné kostýmy !!! Bylo na co se dívat !!!

Poté se objevilo pár choreografií, které budou Sluníčko reprezentovat na letošních soutěí - jako Cukrárna, Růžový Panter zasahuje, Madagaskar, Let 1.třídy, Bondgirls a aerobiky Bombo a Letní párty.

V další části pořadu byly k vidění i malé ukázky z hodin - u pididětiček rozcvička s pejskem a miniaerobik.

Větší Sluníčka se předvedla v úžasných kostýmech alá 20.-30.let, ve kterých jsme měli vánoční večírek. Legrační na tom bylo, že mým úmyslem bylo nejprve tančit babičku, která "jako" učí charleston, ale děti mě přehlasovaly a nakonec babičku hrála Nikolka Chvojková a já tu tancechtivou holčičku. Kostýmy vytvářeli rodiče a také bylo na co se dívatyes..

Další ukázkou byly choreografie sestavené na vánoční jarmark - "Santa Tell Me" (A+B) a "Vánoce přicházejí" (D+C).

Součástí pololetního programu je i vzpomínka na sluníčkový tábor, který letos byl "v Africe"..Nejen, že Afričáci i zazpívali s kytarou a ukulelemi, ale své vystoupení předvedly i "Haevy-tetky".Bylo velmi milé, že na večerní pořad dorazily i naše jezdkyně na koních, Petra a Iveta, které každoročně na tábor "přiklušou" na koních a celý půlden si děti užívají projížďky.. Byly z dětí a celého ystoupení nadšené a je jisté, že na táboře opět koně budou....

Pak už přišly premiéry nových vystoupení.

heartNejmenší Přípravka nacvičila "Vílu Amálku a hastrmánka". Pro všechny tyto dětičky to byla obrovská premiéra, vlastně i pro jejich rodiče. Všem velká pochvala, i když některé dětičky onemocněly, všichni tančící zvádli parádněěě, mooc jim slušelo a vůbec se nebáli. Jsou to naši bobánci..yes

heartO fous starší Minisluníčko mělo vystoupení "Hledá se Nemo", dle stejnojmenné pohádky, rybky Dori a Nemo, děti velmi šikovné a na svůj věk i skvěle sehrané, a jejich první malá scénka ve vystoupení? supeeer..yes

heartPokročilejší Sluníčko D předvedlo svůj "Sluníčkový bublifuk" a neposedné bublinky, tady už začíná být vidět každý rok tréninku. Prostor na parketě - paráda!!! 

heartStřední skupina Sluníčko C jsou už matadoři, kteří se blýskli vystoupením "Monster High", tohle vystoupko jim faakt sedííí supeer!!!

heartSluníčko B a jejich "Dance of Casino" - tady už není nouze o zvedačky i krásné rekvizity. Karty vyráběla Pája Frišová. A skvělou úlohu zde tančí i kluci Mára a Michal. Fakt radost pohledět !!!

Skupiny B,C a D patří k opravdu nejpočetnějším ve Sluníčku, kdy je kapacita skupiny až nad-stav, hihi....Proto i prostor na parketě je složité korigovat, každopádně - vypadá bombastickyyyy!!!!

heartNejstarší a nejzkušenější tanečnice - skupina A a jejich "GO!", tady mi chvílemi běhal mráz po zádech, holky jsou skvěle sehrané, prostě třída. Myslím, že i jim tohle vystoupení sedí a mnoho prvků si i dotváří sami, je to už kolektivní práce. A to, jak nám vyrostly, jaká jsou úžasná parta, doufám, že mi ještě vydržííííí.. Díky některým , jak pomáhají s malými...

heartNesmím opomenout skupinu Rodiče - lidičky, kteří tvoří báječnou partu, nezkazí žádnou legraci a tu legraci si umí udělat i sami ze sebe. Nejen,že se pobavíme sami, myslím, že na toto vystoupení se těší každé Sluníčko i diváci. Letos jsou v kurzu "Rebelové" a "Čarodějky s.r.o." Naše jízda na košťatech byla famózníííí !!!! Nejen, že tančí a baví všechna Sluníčka, ještě stihnou makat v zákulisí a pomáhají se vším, co je potřeba..

Moje zlatá Sluníčka, už jsem to vše shlédla v klidu a celé, nemůžu stále uvěřit, co vše jsme společně zvládli, jak úžasná parta jsme.. A jak se to vše náááramně povedlooo!!!!

Pavlovi, který celé dopoledne i odpoledne natáčel - VELKÝ DÍK- je to nádhernééé, vše skvěle vidět !!!!

Jsem na Vás všechny neskutečně pyšnáheartheartheart

Těch dojmů a zážitků je tolik, bude se mi o tom ještě dlouho zdát.....

Na konci celého pořadu si děti vytančily nádherný obří dort s motivem, Ledového království. Je od firmy Gamas, a to umělecké obr dílo vytvořila paní Jana Poslušná - DĚKUJEME !!! Už se prý těší na červen a další téma dortuwink Dort přivezli, i s náčiním na krájení a podávání, skvělý servis!!!

 

PODĚKOVÁNÍ:

Kostýmy: Kája Králová, p. Genšiniaková, Eva Hertlová, Renata Hloušková, Iveta Vacková, Alča Vacková

Rekvizity: Pája Frišová, Naty Dvořáková

Hudba: Mirek Dostál, Lucka Frišová

Moderovala:  úžasná!!! Káťa Kábelová

Fotografie: Romča Čápová s Melinkou

Video: Pavel Mudroch, Petr Friš

Nepostradatelné asistentky a asistenti:

Radka Pešková, Lucka Frišová, Kája Králová, Alča Vacková, Zdenka Veselá, Romča Mlynářová, Romča Čápová, Marky Dvořáková, Terka Sodomková, Péťa Sodomka, Filip Král, Zdenda Hloušek, Pája Frišová, Maty Friš, Naty Dvořáková, Kája a Domča Peškovi, Nika Veselá, Nika Dostálová, holky Mlynářovi, Blanka Pospíšilová, manželé Eliášovi a mnoho samotných Sluníček, dětí, které nikdy neodejdou středem , trpělivě pomáhají a nosí kulisy či rekvizity, které samy nemají nožičky...

Nechci na nikoho zapomenout, ale začíná to vždy našimi dětmi, ty jdou první pracovat a nosit, ale vždy poslední pro odměnu..Možná někteří nevidí, ale já velmi !!! Všichni tito človíčci jsou parťáci do nepohody. Děkujůůůůů, jste zlatíčka !!!

Díky i Péťovi, mému synkovi, který mi doma mooc pomáhal vše ukočírovat a občas i dělal večeři mně...A s Fildou všem dětem napekli toustíky...

Díky Vám všem, kteří jste donesli dobrůtky pro děti a prostě pomáhali, kde se dalo..

Věrným partnerem Sluníčka je Médea z.s. (plakátek, tisk programů, fota, zajištění nákupu potravin, dortu atd,, atd.) JIRKO DÍÍKY !!!!!!

A samozřejmě DÍKY pro všechny asistenti v zákulisí + sourozence, babičky, rodiče - za precizní spolupráci a přípravu dětí !!!!

BYL TO KRÁSNÝ A POVEDENÝ DEN, KTERÝ OPĚT ZŮSTÁVÁ V MÉM SRDCIheartheartheart JSTE  MOJE JEDNIČKY !!!!!

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář