Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profilový pořad 2011 aneb Sluníčko už našlo své talenty...

18. 6. 2011

Tak je to za námi, další, jeden, "sluníčkový" rok...Na letošním profilovém pořadu bylo vidět, že děti ani rodiče opravdu nezaháleli...

Profilový pořad měl motto "Sluníčko už našlo své talenty" a přítomní divíci i rodiče jistě potvrdí, že talentů je ve Sluníčku habaděj:-))) Pořad tvořilo 14nejúspěšnějších soutěžních choreografií, tři předpremiéry rozpracovaných vystoupení na další školní rok a společná rozcvička více než 80dětí...Program byl nabitý "sluníčkovými" vystoupeními od začátku až do konce, že se k nám ani žádní "jiní" hosté do programu nevejdou:-)))

Letošní přípravu profiláku stíhalo několik karambolů...takových malých náhod, které na sebe nasedaly...Děkuju všem, kteří mi pomáhali, ať už aktivně, tak mě podpořili vlídným slovem či pochopením...Nakonec vše dobře dopadlo a v pátek pořad šlapal jako hodinky, dle rozvrhu...

Dopolední program byl pro ZŠ a MŠ, každým rokem velmi stoupá zájem, pátek byl toho důkazem, tělocvična byla narvaná k prasknutí a děti dychtivě sledovaly program, soutěžily o drobné ceny a malé pohárky. Bylo vidět, že pohádky a dětské filmy je v našem tanečním provedení moc bavily, odcházely spokojení...Přijely i školy z okolí - ZŠ a MŠ Prosetín, Holetín, Včelákov, Trhová Kamenice a samozřejmě z Hlinska...Učitelky a učitelé neskrývali svoje nadšení a obdiv nad tím, co se děti ve Sluníčku naučily...Díky, mooc si toho vážím...Odpolední program pak navštívili hlavně rodinní příslušníci dětí, takže babičky, dědečkové, strýčkové a tetičky tleskali, co jim síly stačili...

Všechna vystoupení se mooc povedla, mám pocit, že nejvíc za celý rok, děti tančily dokonce bez mého sezení vpředu, a tak to má být, prezentovaly samy sebe a to, co všechno se naučily... Děti z Přípravek dojímaly snad všechny - jejich pohádková vystoupení jsou povedená...Větší děti (Sluníčka a Myšičky) zase dokázaly, že velmi zamakaly na provedením složitějších prvků i na sehranosti celé skupiny...Na nás dospělých již bylo vidět, že jsme trošku unavení...a děti? ani náhodou, mám pocit, že by tančili nonstop:-))) Dobrá fyzička:-)))

Jako každý rok, i letos tančili rodiče "sluníčkových" dětí, tato vystoupení mají úspěch a jsou vytvářeny hlavně pro pobavení našich Sluníček, rok od roku však stoupá i úspěch mezi diváky...jezdíme každoročně na soutěž rodičů z celé ČR ve Slaném, a i letos jsme vybojovali skvělé 3.místo. První dospělácká choreografie "Pojďte s námi do pohádky", byla na motivy známé pohádky Mrazík...Druhé vystoupení "My zase školou povinní", mělo premiéru a je na motivy "Bota jménem Melichar", kdy tak trochu kopírujeme naše děti  ...Klobouk dolů, před všemi, kteří si přijdou zacvičit a udělat si ze sebe legraci, té je na našich trénincích také habaděj...Na dětech je vidět, jak "svoje" akční rodiče prožívají...např. náš Péťa v pátek večer, když jsme doma rozebírali, celý ten skvělý den, prohlásil : Tati, ty vůbec nedržíš rytmus a řady, musíš se koukat vedle...Ale jako Ivan jsi byl šikovný...Tak se ptám, co já??...No, ty mami, dobrý, v pohodě:-)))) Ještě, že tak, jsem přece vedoucí, no ne?...Nasmáli jsme se mooc...Probíhalo to u Vás podobně???:-))) Těší mě, že aktivních rodičů přibývá - jste faaakt SUPER!!!!

Každoročně probíhá na závěrečném pořadu odměňování dětí, i letos byly pro děti připraveny nádherné velké poháry a rychlé špunty...Nadšení dětí a rozzářená očka - to je ta největší odměna pro nás všechny...Poté proběhlo poděkování mně, většinou o tom nepíši,ale je fakt, že letos mě to naprosto odbouralo a dostalo...Bylo to krásné a veeelmi dojemné...Zavřu oči a najednou nevidím, tu makačku na tréninku, trému a blázinec na soutěžích, shánění a kompletování kostýmů, pobdělé noci nad vymýšlením všech vystoupeních - vidím šťastné děti a rodiče, kteří jsou na ně hrdí...pak vidím tu nááádhernou kytici mých nejoblíbenějších lilií a pořád, pro mě, neuvěřitelný, poukaz na welness pobyt v Karlových Varech (co já tam budu dělat???odpočívat moc neumím....ale s Petrem si to užijeme, mooc si to zaslouží za tu obří trpělivost a to, že je pro něj Sluníčko součástí naší rodiny...)...Lidičky - Sluníčka moje - MOOOOC VÁM VŠEM DĚKUJI!!!! Sluníčko a Vy v něm, má v mém srdci čestné místo, je mojí duší a mým splněným snem:-))))Díky Vám všem!!!!

 

Lidičky, bez kterých by to nešlo...

Moderátorka : Katka Kábelová

Zvuk a střih : Mirek Dostál

Hudba a choreografie : Míša Sodomková

Kameraman : Hynek Čáp

Fotografie : Romana Čápová

webové stránky :

Míša Sodomková

Markéta Klaudingerová (fotogalerie)

Tělocvična,vybavení, a tím i záštita profiláku :

DDM Hlinsko (p.Šmahelová a p.Pevná)

ZŠ Ležáků Hlinsko (p.ředitelka Mgr.Konečná a zástupkyně Mgr.Novotná)

Hasiči Hlinsko (p.Unčovská)

Řidiči a pomocníci z řad tatínků :

Libor Picek

Petr Sodomka

Hynek Čáp

Aleš Brebera

Mirek Dostál

Miloš Král

Renda Klaudinger

p.Jonáš

p.Kadlec

návrhy kostýmů, kulisy a doplňky : Míša Sodomková

Realizace kostýmů :

Kája Králová (fantazie, Melichar, duchové, Honzové, máme k sobě blízko, trpaslíci)

p.Genšiniaková (včeličky, klokani, princezny, Křemílci)

Markéta Klaudingerová (topy-aerobik stars, bambule Křemílků)

Veronika Jonášová (sukně-hvězdná galaxie)

Sponzoři :

IG SERVICE Chrudim - p. František Tichý (poháry pro všechny děti)

DDM Hlinsko (pitný režim a svačina)

a většina rodičů,kteří, po celý den, připravovali a doplňovali hromadu sladkůstek, napekli linecké cukroví a buchty, řezy všech možných druhů, při celodenním zápřahu, byl tento "jídelní" koutek a servis pro děti SUPER!!!! Vypsat všechny je nemožné - VŠEM VELKÝ DÍK!!!

Hlavní asistentky z řad maminek  :

Kája Králová

Markéta Dvořáková

Olča Tichá

Lenka Dubská

Katka Kábelová

Romana Mlynářová

Lucie Frišová

Jitka Picková

Jana Hebká

Romana Čápová

Irena Breberová

Lucie Boušková

Lenka Dostálová

Martina Kynclová

Lenka Kadlecová

Markéta Klaudingerová

Lenka Vyhnálková

Veronika Jonášová

p.Švejdová

p.Boušková

p.Husáková

 

Ještě jednou všem děkuji, přeju si, ať nám všem přeje zdraví, je totiž nejdůležitější a pak můžeme zase společně řádit ve Sluníčku:-))))

          Krásné prázdniny Vám přeje Vaše Míša

 

 A teď malá anketa - které(á) vystoupení z letošního roku se Vám líbilo(a) úplně nejvíce ???

A které dětem???

PŘÍPRAVKA 1 : "Klokánci "

                            "Křemílek a Vochomůrka"

PŘÍPRAVKA 2 : "Byl to nebo nebyl král"

                            "Sněhurka a její trpaslíci"

PŘÍPRAVKA -výběr : "Včelí školička"

MYŠIČKY : "Svět dětské fantazie"

                    "Mini team" - aerobik

                    "Pan Tau"

                   "Eskymácká zem"

                   "Pravá blondýnka" (rozpracované, předpremiéra)

SLUNÍČKO : "Se Sluníčkem nás baví svět"

                        "Bota jménem Melichar"

                        "Krotitelé duchů!

                        "Máme k sobě blízko"

                        "Aerobik stars" - aerobik

                        "Sunny girls" - aerobik (rozpracované, předpremiéra))

                        "Hvězdná galaxie " (rozpracované, předpremiéra)

RODIČE :     "Pojďte s námi do pohádky" (Mrazík)

                       "My zase školou povinní" (premiéra)

VŠICHNI :    "Společná rozcvička"

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Profilák 2011

(Lenka aNikča, 22. 6. 2011 16:33)

Nazdárek všichni,už asi není co dodat,vše jste napsali suprově.Bylo to opět náročné,ale nezapomenutelné dopoledne i odpoledne.Mám všem vyřídit velkou chválu,jak dětiček,tak dospěláků.A to od učitele Voříška a od kolegyň z práce.Užijte si poklidné prázdniny a načerpejte další síly do n;ové;ho ško;lní;ho ;roku;;;;.Pá °Lenka a Nikča

Dodatek...

(Míša, 22. 6. 2011 8:43)

Jo, a ještě, stále mi doma nádherně kvete a voní po celém bytě ta úžasná nádherná obří kytice lilií - když přijdu z práce, mile mi připomene ten krásný den :-)))) Moooc díky!!!!

Profiláček...

(Kája!, 21. 6. 2011 22:15)

Ahoj SLUNÍČKA!
Budu se opakovat, ale napsat to musím! Bylo to SUPER!!!!! Jak psala Míša- trochu hektické, čtvrtek totální chaos a jeden karambol za druhým, ale ve finále to vše dopadlo dobře!
Pro mě to bylo obzvláště vydařené, protože jsem tam mohla být s Váma!!!!!!
Konec byl opravdu doják...nejen šťastné dětičky s pohárem a šampáněm, ale i šťastná Míša rozplakala ne jednu maminku :-)) Vím o čem mluvím :-))
Jinak...Míšo, sorry, ale ta anketa se ti moc nepovedla... Napsat totiž nej vystoupení opravdu nejde! Pro mě jsou všechny NEJ!!!!! Uvidím co na to řekne Filda, ale já jsem prostě nevybrala!
Tak velký dík všem, byla to makačka! Já ještě jednou děkuji Kátě za banány v čokoládě :-)) A Míše DĚKUJI za vše!!!!
Takže v září se móóóc těším na Vás všechny :-) Pa, Kája K.

Re: Profiláček...

(Míša, 22. 6. 2011 8:39)

Moje milá Kájo, beru to jako dar z nebes, žes nakonec byla s námi a teď už se spolu můžeme nad "hektickým" čtvrtkem jen zasmát...a u naší společné oblíbené kávičky probrat :-)))Klobouk dolů nad tím, že po "tom" všem, si nechyběla v dospěláckém vystoupení a "Lamková" v tvém podání byla supeeer, ani jsem netušila jaký máš herecký talent:-))) Ale už vím, po kom to ten Fíďa má :-))) Už se těším na dvd i fotky, to se nařehtáme...A s tou anketou, co pořád máte? Nějaký favorit je vždycky...Ale je fakt, že na profiláku všechna vystoupení děti podaly tak skvěle, že vybrat nejlepší je těžké...U mě vítězí Melichar dětský i dospělý, klokani,trpaslíci a pan Tau - tahle vystoupení jsou super po všech stránkách - podání dětí, to jak je to bavilo, pak krásné kostýmy, hudba i choreografie...I když Sluníčka baví neuvěřitelně všechno, co si v hlavě usmyslím, jsme holt sehraná parta - děti i moje "vize":-)))

Sluníčko našlo talenty......

(Lucie Frišová, 19. 6. 2011 13:17)

Nejprve obrovský dík celé partě Sluníček, především Míše, za krásné dopoledne i odpoledne. Jak psala Zdena, naše školní děti si dopoledne vyloženě užily a už se hned ptaly, jestli a kdy pojedeme příště. V pátek "všechna tančící Sluníčka" zúročila Míšinu celoroční práci, byla skvělá, bezchybná, samostatná a bylo na všech vidět, jak si tanec, zážitky, slávu a úspěch užívají. Pája se pokusila sestavovat žebříček nejlepších vystoupení, pak začala fňukat, že nelze ohodnotit a vybrat, které bylo nejlepší. Míšo, fakt těžká anketa!!!!! Jinak celé páteční odpoledne se mi klepala kolena, na záchodě jsem nebyla jen jednou a to mi od Svratouchu mé dítě nabízelo pomoc, secvičovalo se mnou všechny cviky, abych nic nepopletla. Role učitelky jí seděla, oznámkovala nás na jedníčky dvakrát podtržené. S Pájou všechny zdravíme, přejeme pohodové, odpočinkové prázdniny. Míšo, vydrž s vitalitou, sílou, elánem - tu páteční radost,štestí a rozzářené oči dětí si plně zasloužíš. Moooc se těšíme na září. Pája, Maty a Lucka

Sluníčko našlo talenty i mezi rodiči :-))))

(Míša, 21. 6. 2011 7:55)

Je super spolupracovat s takovými rodiči jako jsi ty,a že jich je ve Sluníčku skvělých mooc...Lucko, musím uznat,že tvůj učitelský kostým na vystoupení,byl naprosto boží,fakt pecka...a chlapi,ti se taky povedli:-)))) Bomba šlágr,byla to prča...Tak se těším na další společné letní akce!

Sluníčko už našlo své talenty ...

(Zdena Veselá, 19. 6. 2011 11:46)

Díky za opravdu krásné dopoledne i odpoledne, naše školní děti měly dopoledne oči navrch hlavy, moc se jim to líbilo. Jejich spolužáci, kteří ve Sluníčku tančí, zase měli velkou radost, že jsme je přijeli podpořit.Odpoledne jsem si už užila hlavně jako máma, a bylo to super. Před vedoucí Míšou opravdu smekám a obdivuji její energii i fantazii. Nikolka doma ronila slzičky, že Míšu tak dlouho neuvidí, což mluví za vše. Takže se obě už těšíme na září. Nikolka a Zdena Veselých