Jdi na obsah Jdi na menu
 


4poháry a cena sympatie z Heřmanova Městce

14. 5. 2011

Tak je za námi jedna z největších, ale co do organizace, jedna z nejhorších soutěží v letošním školním roce...Přivezli jsme krásné 4poháry a krásnou cenu Sympatie...ale byl to náročný den...

Poupata v Heřmanově Městci patří, už spoustu let, mezi obří soutěže, kdy jsme byli vždy pravidelnými soutěžícími, hlavně proto, že je to blízko, což je praktické hlavně pro naše mrňousky...Sportovní hala je sice fajn a velká, ale kapacitu 160souborů je nemožná pobrat...Když k tomu připočteme rodiče dětí a další diváky je výsledkem šílená tlačenice a blázinec s tím, zda se děti na své vystoupení stihnou prodrat davem...

Co dál za postřehy z  "Heřmaňáku"??? Tak absolutně nechápu věkové rozdělení, prý spravedlivé... "Sluníčkové" děti, totiž, vedly v tom, že byly bezkonkurenčně nejmenší a ve svých kategoriích nejmladší...Těší mě, že si toho všímali i vedoucí z jiných skupin, chválili, co děti zvládnou, bohužel porota byla asi slepá, ono je asi vůbec to hodnocení moc nebavilo, nejenže věčně někdo z nich chyběl, i tak se dívali na parket velmi málo nebo děsně znuděně...Propozice jsou zvláštně nastavené, když si vezmu, že ve skupině Sluníčko jsou 4starší děti a zbytek 1.-3.třída, ale musí soutěžit se sedmáky, i o dvě hlavy většími...potom je výkon, ale i styl vystoupení naprosto odlišný...Taktéž to bylo s Myšičkami...jen pár skupin bylo zařazených dle věku, jenže zas většinou soutěžící, kteří soutěží na úrovni Mistrovství republiky, jsou v tanečních organizacích apod., což je také neporovnatelné...takže rozdělení profi a amatéři (DDM) by bylo na místě...

Naši nejmenší měli na tak obří soutěži velkou premiéru, a musím se pousmát nad tím, jak si ta svá vystoupeníčka, vlastně, sami zrežírovali...Ale tak to je, v tělocvičně jsme jen my, max přihlížejí rodiče, tady obří hala a davy lidí, to je pro dětičky, kterým je většině 2,5-3 a 4-5 let velmi složité - soustředit se, tančit, najít kamaráda...I tak byli všichni "klokánci","trpaslíčci se Sněhurkou","Křemílci" a "princezničky" naprosto úžasní - už jen tím, že zvládli ustát tu masu lidí, nikdo neplakal po mamince apod...Všichni byli moooc stateční...a nakonec vybojovali dva poháry:-)

Myšičky už to měly o poznání těžší, kategorie do 9let, což je, v této skupině, třem dětem, jinak většině 5-7let, náročné...Tady už se nehodnotí jen roztomilost, ale i sehranost, výraz a celkový dojem...I tady se bojovalo - eskymáci dopadli výborně - 3.místo. Pan Tau se povedl ještě víc - ale už na nás zbylo bramborové 4.místo.

Nejtěžší to však, dnes, měla Sluníčka, ty, jak už jsem psala, tančila v kategorii do 12ti let a většinou v konkurenci 10-12vystoupení , v dané kategorii. Všechna vystoupení zatačily děti naprosto úžasně, s úsměvem a pohodou a umístění v první polovině startovní listiny, se staršími, je moc fajn. U Melichara to sice moc nechápu...ale nakonec, i za tři 5.místa a jedno 6.místo, jsem na dětičky pyšná:-) Velkou radost mi udělaly holčinky z aerobiku - to byla paráda! a v konkurenci skvělých Pardubic, získaly krásnou cenu Sympatie a pohár:-)

Děkuju všem rodičům, kteří mi dnes s ochotou pomáhali - speciální pochvalu zaslouží jmenovitě Kája Králová (moje největší opora i řidič), ale i Lenka Dostálová, Romča Čápová, Katka Kábelová...Velký dík i p.Havlové a babičce (od Dianky a Valči), že nejmenší děti pomohly nalíčit :-)

Kostýmy byly v režii našich švadlenek (Kája Králová a moje mamka) a povedly se dle mého scénáře:). Bambule pro Křemílky vytvořila Markéta Klaudingerová. Dětem to moc slušelo, ostatně jako vždy...Chválím maminky za fousky i vycpaná bříška trpaslíčků...Uznání zaslouží i kameraman Hynek, který poctivě stál několik hodin, abychom i z této soutěže měli dvd a mohli si ho zařadit do naší velké galerie zážitků ze soutěží...

S čím se dále na soutěžích setkávám?... je jak "někteří" neustále řeší, kolik že máme vystoupení, a kdo z dětí toho, kolik tančí...Pro vysvětlenou, "těm" všem - jsme pohybové studio "hrou" a to skýtá velmi pestrý, nenásilně a přitom pohybově strávený volný čas...Netančíme pro výkon na republikové soutěži, nejsme v taneční asociaci...Děti nemusí švihat jedno salto za druhým, či házet nohu za hlavu (i když i to ve Sluníčku někteří zvládnou). Máme tolik vystoupení, kolik děti sami zvládnou a hlavně, co je baví...Některé skupiny se věnují za rok jednomu vystoupení a mají ho precizně nacvičené,dobrý..tak my to chceme jinak, děti ve Sluníčku baví mít vystoupení víc, rádi se převlíkají...Dnešek jim naopak přišel hrozně dlouhý, hlavně to čekání mezi choreografiemi, jsou zvyklí se rychle převléct do dalšího kostýmu a "šup" na parket "v novém", hrát a tančit zase něco jiného...Soutěž jim tak uteče a nestihnou se nudit...Já mám zase neustále spoustu nápadů, takže - tvoříme dohromady báječný tým...A že jsou dětičky jako Vanesska, která tančí skoro ve všem? Takových šikulek je ve Sluníčku víc a jsem na ně veeelmi pyšná:-) Chodí si na tréninky do ostatních skupin a regulérně s nimi pak tančí vystoupení. .

Velká pochvala patří všem za skvělé fandění a podporu. Moc hezky fandily děti z Přípravek a je to vizitka dobré výchovy rodičů všech dětí - je důležité umět fandit všem...Což jak bylo na Poupatech vidět, ne každý umí...Nejlepší fandové dneška - Kačka Boušková, Terka Švejdová a Kačka Kučerová - z Přípravky...

Výborná byla společná závěrečná zmrzlina ve Slatiňanech...

                                                Děkuju všem jak jste to zvládli:-))) Míša

Výsledky :

"Klokánci" - 2.místo        "Sněhurka a její trpaslíci" - 4.místo

"Křemílek a Vochomůrka" - 3.místo       "Byl to nebo nebyl král" - 4.místo

"Eskymácká zem" - 3.místo     "Pan Tau" - 4.místo

"Aerobik stars" - CENA SYMPATIE

"Krotitelé duchů" - 6.místo (z 12ti)

"Bota jménem Melichar" - 5.místo (z 12)

"Máme k sobě blízko" - 5.místo

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Soutěž v Heřmaňáku

(Alena, 16. 5. 2011 7:27)

Velký dík všem co se podíleli na přípravě ale i všem soutěžícím! Všichni byli skvělí. Moc jsem si to nedokázala představit, my byli na soutěži poprvé, ale prostě zírám jak to všichni zvládli. Ještě jednou díky, super zážitek!

Heřmaňák

(Míša, 15. 5. 2011 14:49)

Děkujůůů:-) Je moc prima trávit volný čas se skvělými dětmi a jejich báječnými rodiči!!! A přesně tak, jak píše Dvořík - poháry jsou nás všech a já neřeším, kdo vyhrál a kdo ne, ve středu čeká oslava a odměny na všechna "naše" Sluníčka, velká, malá i nejmenší:-)))
Jinak už zase pilně pracujeme na nových vystoupeních, dnes jsem viděla kostýmy a to bude teda BOMBA, máte se na co těšit !!! Sluníčku zdar:-)))

Heřmaňák

(Lenka, 15. 5. 2011 13:48)

Nejdříve velká gratulace tanečníkům.Byla to nejnáročnější soutěž,co pamatujeme.Je hrozné,když děti odtancují jedno vystoupení a čekáme až 16 souborů odtancuje a můžeme pokračovat v dalším soutěžení.I my rodiče jsme zatínali občas zuby nad organizací.Ale tady to jiné už asi nebude.A pro naše sluníčko stále platí,že my tancujeme pro radost a ne pro nadprůměrné vystoupení,jak někteří ukázali z jiných souborů.Naše děti to hlavně baví a vždy se těší na nová vystoupení,které jsou vždy krásné.Jen by mě zajímalo, kde v tak v malé hlavě se Míše bere tolik suprových nápadů.Potřebovali bychom na čas tu tvoji hlavu půjčit.Bylo to prostě super a ty výherní místa muví za své.A v takové konkurenci získat i diplom za sympatie,to už je něco.Tak si to užijte příští týden na další soutěži.Budeme držet pěsti na dálku.Pá Lenka

Heřmaňák

(Dvořka-Dvořík, 15. 5. 2011 13:25)

Super,moc Vám všem gratuluji k tak suprovým výsledkům.Myšlenkama jsem byla s Váma a držela palce!
Sluníčkům obzvlášť,protože jsem věděla,že to budou mít hodně těžké( kvůli věku-jak už Míša zmiňovala)!Nevadí i takové umístění bez poháru je úžasné.Klobouk dolů !!! :-)
Naty i tak přijela domů šťastná,že si vezete poháry a cenu sympatie :-) A vím,že tak to cítili všichni.Naše děti neřeší zda to byla přípravka,Myšičky a nebo Sluníčko.Vždy táhnou za jeden provaz! :-))) JEN TAK DÁL!!!